Top 10 z internetu 2016

Opäť vám prinášame to najlepšie zo slovenského a českého internetu v roku 2016. Do výberu sa dostali články, rozhovory aj videá. Poradie je náhodné. 

1. Som cigánska učiteľka

Pôvodne chcela cestovať a zažívať iné veci, Rómov predtým takmer vôbec nevidela. Ale rozhodla sa ostať na Slovensku a niečo zmeniť k lepšiemu... Prečítajte si zaujímavý rozhovor o tom, aké je to učiť deti, ktoré nemajú vlastnú izbu a spávajú na zemi. 

2. Koho som volil a ako sa cítim

O sklamaní z tohtoročných volieb a z povolebného vývoja píše bývalý minister financií. Slová "Volil som zle, ale lepšie sa nedalo" vystihujú postoj mnohých z nás.

3. Videorozhovor so Zdeňkom Svěrákom

Inšpiratívny tvorca. Vyjadril sa k možnej kandidatúre na prezidenta a aj k ťahaniciam o autorské práva k Cimrmanovi. Má toho veľa za sebou a má čo povedať. Spovedal ho Martin Veselovský.

4. Blogger bojujúci proti fašistom

Tento pán robí pre Slovensko viac ako mnohí politici. A to „len“ tým, že opisuje internetové prejavy kotlebových súkmeňovcov – fašistov. Tu nájdete rozhovor s ním.

5. Článok o začiatkoch Black Sabbath

Headliner.cz je jeden z najnovších a súčasne aj najlepších československých portálov o hudbe. Dávame vám ho do pozornosti cez zaujimavý článok o jednej z najzásadnejších hudobných skupín. Citát z článku: "Potom nám začali volať všetky tie čarodejnice. Rôzni nímandi od nás chceli, aby sme hrali na čiernych omšiach a podobné sračky." (Ozzy Osbourne)

6. Šokujúci príbeh zo Slovenska zmietaného vojnou

Mnohí mladí ani netušia, čo je podstatou fašizmu a aké zločiny sa v mene tejto chorej ideológie už napáchali. Takýchto článkov nikdy nie je dosť.

7. Rozhovor s „konšpirátorom

DennikuN sa podarilo spraviť rozhovor s tvorcom konšpiračného webu hlavnespravy.sk. Z rozhovoru vyplýva, že tohto pána ani tak nezaujíma to, aká je pravda, ale skôr to, aby aj druhá strana mohla propagovať svoje verzie.

8. Jedna kuriozitka

Čítali ste už o chlapíkovi, ktorý pristál s lietadlom pred barom na Manhattane len preto, aby vyhral stávku? Kto chce mať lepšiu opileckú historku, má čo robiť!

  

9. Film o kultúre na Slovensku

Dokumentaristovi Mirovi Removi sa filmom Cooltúra podarilo na Slovensku vyvolať rozruch. Môže za to obsah filmu, alebo skôr spôsob marketingu a nálepka „zakázaného ovocia“? Posúďte sami. My sme to dopozerali, a to je už v podstate úspech. :)

10. Žilinčanka, na ktorú môžeme byť hrdí

Pozrite si reláciu Pod Lampou, kde bola ako hosť Zuzana Hlávková. Pracovala na ministerstve, a keď sa stretla s mrhaním štátnych peňazí, rozhodla sa vec zverejniť. Svojou odvahou a principiálnosťou patrí medzi najinšpiratívnejšie osobnosti tohto roka. 

Diskusia

Poslať nový komentár

CAPTCHA
Prosíme o vyplnenie, aby sme zistili či nie ste robot :)
Image CAPTCHA
Súhlasíte s výstavbou v národnom parku Malá Fatra?: